Podczas tegorocznej Nocy Muzeów najmłodsi goście naszego muzeum będą mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – nastrojowej opowieści o Bolesławie Chrobrym, poprowadzonej w formie japońskiego teatru ilustracji Kamishibai.
Kamishibai to technika narracyjna, która łączy ilustracje, słowo i wyobraźnię. W drewnianej skrzynce przypominającej teatrzyk, zwanej butai, przesuwane będą ręcznie wykonane plansze – stworzone specjalnie na tę okazję przez edukatorki z naszego muzeum. Opowieść toczyć się będzie powoli i uważnie: od dzieciństwa Bolesława, aż po moment jego koronacji na pierwszego króla Polski.
Wszystko po to, by dać dzieciom przestrzeń na słuchanie, reagowanie i przeżywanie historii w sposób inny niż za pomocą szkolnego podręcznika – w bliskim, bezpośrednim kontakcie, we wnętrzu muzeum, które na ten czas zamieni się w małą, teatralną scenę.
Spotkania będą prowadzone w kameralnej atmosferze – przy delikatnym oświetleniu, z elementami dźwięku i rytmu, które pobudzą wyobraźnię i pozwolą dzieciom poczuć się częścią opowieści.
Uwaga – wydarzenie z limitem miejsc!
Ze względu na kameralny charakter spotkania i ograniczoną przestrzeń, liczba uczestników jest ściśle limitowana – w każdej sesji udział wziąć będzie mogło maksymalnie 15 dzieci.
Aby umożliwić udział jak największej liczbie uczestników, prosimy o dostosowanie liczby opiekunów do poniższych zasad:
- 1–3 dzieci – maksymalnie 1 opiekun
- 4–6 dzieci – maksymalnie 2 opiekunów
- 7 i więcej dzieci – maksymalnie 3 opiekunów
Dziękujemy za zrozumienie i pomoc w zachowaniu spokojnej, skupionej atmosfery wydarzenia!
Rezerwacja
Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rezerwacji.
Zapisy przyjmujemy:
- telefonicznie:
→ od wtorku do piątku, w godz. 9:00–15:00 pod numerem: (12) 422 71 00, wew. 3
→ w soboty, w godz. 11:00–15:00 – pod tym samym numerem - mailowo: rezerwacjegrupy@ma.krakow.pl
Grupa każdorazowo zbierze się 10 minut przed rozpoczęciem sesji na dziedzińcu muzealnym. Prosimy o punktualność – po rozpoczęciu pokaz będzie niedostępny dla spóźnialskich.
Jeśli w danej grupie pozostaną wolne miejsca, będzie możliwość dołączenia również bez wcześniejszej rezerwacji – decyduje kolejność zgłoszeń na miejscu. Zachęcamy jednak do zapisów, by mieć pewność udziału i spokojnie zaplanować wieczór.
Ważna informacja organizacyjna
W związku z przewidywaną dużą frekwencją podczas Nocy Muzeów oraz ograniczeniami wynikającymi z trwającego w muzeum remontu, możliwy jest wydłużony czas oczekiwania na wejście na teren muzeum.
Osoby zapisane na wydarzenie prosimy o przybycie z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, tak aby spokojnie dotrzeć na zbiórkę i nie przegapić rozpoczęcia sesji.
- Gdzie: Gmach Główny Muzeum Archeologicznego w Krakowie, ul. Senacka 3
- Kiedy: 16 maja – sesje o godz. 19:30, 21:00 i 22:30 (zbiórka na muzealnym dziedzińcu 10 minut przed planowanym rozpoczęciem każdej sesji)
- Dla kogo: dzieci wraz z opiekunami (zgodnie z powyższymi zasadami)