„[Starość] powitajmy życzliwie i pokochajmy. Bo i ona jest pełna uroku, jeśli potrafisz z niej korzystać”
Myślą Seneki, myśliciela rzymskiego żyjącego dwa tysiące lat temu, Muzeum Archeologiczne w Krakowie rozpoczyna cykl zajęć dla Seniorów. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać, ale i zostać wysłuchanymi. Zajęcia w naszym Muzeum to nie tylko standardowe wykłady, oprowadzenie po wystawie czy warsztaty. To czas, w którym każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i wejść w rozmowę z narratorem lub innymi uczestnikami. To miejsce, w którym można dowiedzieć się o doświadczeniach setek minionych pokoleń oraz przywołać własne historie związane z tematyką zajęć. Archeologia to nie tylko nauka o zapomnianych przedmiotach, to przede wszystkim opowieść o nas.
Spotkania będą odbywać się we wtorki, o godzinie 16.00, dwa razy w miesiącu, w siedzibie muzeum przy ul. Poselskiej 3.
Proponujemy następujące tematy spotkań:
MAJ:
10.05. – „Dzieje najstarsze i stare gmachu Muzeum Archeologicznego w Krakowie”. Tajemnicze podziemia – klasztor, więzienie, muzeum (zwiedzanie wystawy z przewodnikiem)
24.05. – Warsztaty „Kaligrafia egipska”. Poznasz zasady zapisu pisma hieroglificznego, zobaczysz oryginalne zabytki zdobione hieroglifami i spróbujesz swoich sił w pisaniu „świętych znaków” Egipcjan.
CZERWIEC:
7.06. – „Peruwiańskie zbiory Władysława Klugera”. Oryginalne wytwory Indian z czasów prekolumbijskich w Krakowie (zwiedzanie wystawy z przewodnikiem).
21.06. – Warsztaty – „Egipskie lampki gliniane”. Po obejrzeniu glinianych lampek i latarenek na wystawie „Bogowie Starożytnego Egiptu”, uczestnicy ulepią z gliny własne lampki na wzór starożytnych oryginałów.
Miejsce: Muzeum Archeologiczne w Krakowie, ul. Poselska 3,
Czas trwania spotkań: 1,5 h,
Cena: 6 zł od osoby,
Rezerwacja: Dział Edukacji Archeologicznej i Wystaw, tel. (12) 422 71 00, w. 43.