Dyskusja wokół nowej książki „Ale Archeologia”
18 lutego 17:30 - 19:00
Jak mówić o dziedzictwie archeologicznym w XXI wieku?
Jakie wyzwania stoją przed popularyzatorami archeologii?
Co archeologia może zaoferować współczesnej edukacji?
Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowej dyskusji popularnonaukowej, która odbędzie się 18 lutego 2025 roku o godz. 17:30. Spotkanie organizowane wokół promocji książki “Ale archeologia!” od wydawnictwa Profil Archeo to doskonała okazja, by wspólnie zastanowić się nad miejscem archeologii w nowoczesnym świecie.
“Ale archeologia!” to nietuzinkowa publikacja, która łączy fascynację historią z nowoczesnym podejściem do popularyzacji wiedzy. Stworzona z myślą o młodych czytelnikach, książka prezentuje kilkanaście fabularyzowanych opowieści, napisanych przez adeptów i adeptki archeologii z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki niej można odkryć wizje dawnych czasów, które wyłaniają się przed badaczami dziejów człowieka.
Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak efektywnie i atrakcyjnie przybliżać bogactwo dziedzictwa archeologicznego kolejnym pokoleniom. Wspólnie zastanowimy się, jak odpowiadać na wyzwania współczesności w popularyzacji archeologii i jakie narzędzia mogą pomóc w łączeniu nauki z edukacją.
Gośćmi spotkania będą wybitni specjaliści:
- dr hab. Jacek Górski,
- dr Piotr Kołodziejczyk
- Artur Wójcik.
Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Archeologia bez tajemnic we współpracy z Muzeum Archeologicznym w Krakowie.
Warto wziąć udział w tej inspirującej okazji do rozmowy, wymiany pomysłów i spotkania z pasjonatami archeologii.
Do zobaczenia 18 lutego!
O prelegentach
Dr hab. Jacek Górski – dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Wieloletni pracownik Muzeum oraz popularyzator wyników badań wykopaliskowych, m.in. na terenie Nowej Huty.
Dr Piotr Kołodziejczyk – archeolog i antropolog kultury, pracownik Instytutu Archeologii UJ, badacz Bliskiego Wschodu, popularyzator archeologii w podcaście “Poza kontekstem”.
Artur Wójcik – historyk, autor książki “Fantazmat Wielkiej Lechii” oraz bloga Sigillum Authenticum. Popularyzator nauki i pogromca mitów w podcaście “Historie Arturiańskie”.
Stowarzyszenie Archeologia bez tajemnic –https://bez-tajemnic.archeo.uj.edu.pl/
Zobacz również na Facebook
Wydawnictwo Profil Archeo – Wydawnictwo Profil-Archeo – Archeologia? Dobrze się Wam wydaje!