„Smaki dziedzictwa” to tegoroczne hasło Europejskich Dni Dziedzictwa, pod którym odbędą się setki wydarzeń w całej Polsce.
Muzeum Archeologiczne w Krakowie, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, zaprasza w dniu 19 września (niedziela) na warsztaty pt.: „Poczuj przeszłość różnymi zmysłami”:
godz. 12:00 NAJSTRASZE NACZYNIA CZŁOWIEKA – WARSZTATY CERAMICZNE
Zwiedzając wystawę „Pradzieje i wczesne średniowiecze Małopolski”, uczestnicy poznają prahistorię Małopolski, a następnie w ramach warsztatów wykonają naczynia z gliny tak jak to robili pierwsi rolnicy w czasach neolitu. Z takich glinianych naczyń wykonywanych bez użycia koła garncarskiego nasi przodkowie spożywali posiłki, a także przechowywali w nich różne produkty spożywcze.
godz. 14:00 UZDAWIANIE W STAROŻYTNYM EGIPCIE
Uczestnicy zwiedzą wystawę „Bogowie starożytnego Egiptu”, na której poznają kulturę i metody leczenia w starożytnym Egipcie, a następnie w ramach warsztatów wykonają własne „mikstury” oparte o olejki zapachowe.
Wstęp: bezpłatny
Limit miejsc: 15 osób na każde z zajęć.
Rejestracja za pośrednictwem e-mail: rezerwacja.archeolog@gmail.com do dnia 17.09.2021 do godz. 12:00, decyduje kolejność zgłoszeń.
Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, która narodziła się 3 października 1985 roku w Granadzie podczas II Konferencji Rady Europy. Ogólnopolskim koordynatorem EDD jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, który – dzięki wsparciu setek organizatorów poszczególnych wydarzeń, lokalnych władz i mediów – wypracował wyjątkową formułę tego wydarzenia.
EDD w Polsce to przede wszystkim program edukacyjny, wystawy, wycieczki, prelekcje, gry i konkursy przybliżające lokalnym społecznościom historię ich ziem. Każdej edycji towarzyszy hasło, które nadaje wspólny mianownik wydarzeniom organizowanym we wszystkich zakątkach kraju.